Vonku je chladno a vlhko, vnútri naopak sucho a teplo. Pre pleť je to naozaj poriadne namáhavé. Je dôležité, aby sme sa o ňu aj v týchto náročných mesiacoch správne starali.

O tom, že pekná pleť vychádza zvnútra netreba hovoriť, každá dáma vie, že nevhodná strava a nedostatok tekutín, či fajčenie pleť ničia a spôsobujú predčasné starnutie. Dôležité je však uvedomiť si, že svoju úlohu tu zohráva aj vhodná starostlivosť a správny výber kozmetiky na zimu.
V zime je na prvom mieste ochrana pokožky pred nepriaznivými vplyvmi. A to platí nielen pre suchú pokožku, ale aj pre tú mastnú a normálnu. Aj v zime dbáme na to, aby denný krém obsahoval UVA a UVB ochranu, pretože aj keď zimné slnko nehreje, svoju silu si zachováva. Na horách to platí dvojnásobne!

Zima sa nesie v znamení výživy. Teraz nepotrebujeme kozmetiku, ktorá našu pleť odľahčí, ale takú, čo pleť dôkladne vyživí. Krém mastnej konzistencie s vitamínmi A a C sú v zime vhodné pre suchú pleť, pretože ju dôkladne chránia. Pri pravidelnom použití zmizne podráždenie pleti z chladu, nebudú vám vznikať suché miesta a pokožka by rozhodne nemala praskať. To sa môže stať predovšetkým v mrazivom počasí.